Historyczny sukces Medyka Konin

2015-06-27 10:56:30, Lidia Rakowska

alt

Historycznego wyczynu w skali piłkarskiej Polski dokonał KKPK Medyk Konin.

• Medyk Konin po raz drugi w historii został mistrzem Polski. W ostatniej kolejce Ekstraligi konińskie piłkarki pokonały Stilon Gorzów 7:1 i obroniły tytuł, który wywalczyły przed rokiem. Dzięki temu drużyna z Konina po raz drugi zagra w turnieju eliminacyjny do Ligi Mistrzyń, który odbędzie się w Koninie i Kleczewie w terminie 11-16 sierpnia.
  • 11 czerwca pokonując Górnik Łęczna w finale Puchar Polski na stadionie w Gdyni Medyk Konin triumfował po raz 6 w tych rozgrywkach.
  • W finale MP U-19 rozgrywanych w Białej Podlasce zawodniczki Medyka Konin po zwycięstwie 5:0 ze Stilonem Gorzów zdobyły złoty medal. Wcześniej koninianki pokonały 6:0 Sokół Kolbuszowa i bezbramkowo zremisowały z AZS Wrocław. Ewelina Kamczyk została uznana najlepszą zawodniczką turnieju, a najwięcej bramek strzeliła Ewa Pajor.
  • W młodszej kategorii U-16 zespół Medyka po zwycięstwie w finale 3:1 ze Sztormem Gdynia zdobył tytuł mistrzowski U-16.