Nie jesteś zalogowana/y

Login:

Hasło:

Email Zarządu: zarzad.kskonin@wp.pl
Email Komisji Szkoleniowej: szkolenie.kskonin@gmail.com
ZMIANA W PRZEPISACH

Na podstawie Dyrektywy UEFA z dnia 1 września 2006 r. (data wpływu do PZPN – 12.09.2006 r.) wprowadza się do Przepisów gry w piłkę nożną – wydawnictwo PZPN 2005 – nowy punkt nr 91, str. 101 w następującym brzmieniu:

Wszystkie przypadki zachowania zawodników:

sugerowania słownego w sposób ostentacyjny i poprzez gesty np. rękami naśladujące i wyobrażające sugestię pokazania kartki dla zawodnika drużyny przeciwnej;
podważanie decyzji sędziego poprzez gestykulację lub podbieganie w kierunku sędziego;
otaczanie sędziego, uniemożliwiające np. natychmiastowe udzielenie kary indywidualnej,

muszą być traktowane przez sędziego jako niesportowe zachowanie i bezwzględnie karane napomnieniem.
W przypadkach otaczania sędziego przez zawodników – karą napomnienia musi być ukarany nie tylko inicjator tego zajścia, ale również co najmniej jeden zawodnik zachowujący się najbardziej aktywnie w sposób niesportowy.

Zapis tego punktu sędziowie zobowiązani są stosować w praktyce boiskowej począwszy od 29 września 2006 r. Do tego dnia należy bezwzględnie zapoznać z treścią tego punktu wszystkich sędziów oraz kluby wszystkich klas rozgrywkowych z danego ZPN. Podaje się również do wiadomości, że przepis ten w rozgrywkach międzynarodowych sędziowie mają obowiązek stosować w praktyce od 1 września 2006 r.

Dodał: Sekretarz KS KOZPN, dnia 23.09.2006, 21:43:15


Tylko osoby zalogowane mogą czytać i dodawać komentarze

Kolegium Sędziów Konińskiego OZPN Strona główna Kontakt Mapa strony RSS www.koninskiozpn.pl/sedziowie KS OZPN Konin na FB