Nie jesteś zalogowana/y

Login:

Hasło:

Koleżanka Michalina Diakow została wyznaczona jako sędzia techniczny w meczu 1/16 Ligi Mistrzów Kobiet Manchester City - St. Polten. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższy czwartek o godz. 20 w Manchesterze.

Jest to kolejne wyróżnienie dla Michaliny po meczu Medyk Konin - Lyon, w którym pełniła z ramienia PZPN rolę RLO (oficer łącznikowy sędziów).

Michalinie gratulujemy olbrzymiego wyróżnienia i życzymy udanej przygody na europejskich boiskach.

komentarze [0]

Dodał: Zarząd KS Konin, dnia 10.10.2017, 23:50:37

W związku z pojawiającymi się rozbieżnościami i różną interpretacją przepisów przez trenerów, Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego ZPN postanowił ujednolicić zasady rozgrywania meczów w kategorii Żaków oraz Orlików.

Rozgrywki odbywają się według zasad zapisanych w Unifikacji Organizacji Współzawodnictwa i Szkolenia Dzieci i Młodzieży przyjętej przez PZPN. Wersją obowiązującą są przepisy rozszerzone o wytyczne sędziów. Zgodnie z nimi sporne sytuacje rozpatrywane są następująco:

  • liczba zawodników - w Żakach zespoły występują w składach pięcioosobowych. Maksymalna liczba graczy rezerwowych ograniczona jest protokołem meczowym. Sugeruje się natomiast korzystanie z optymalnej liczby 9-10 zawodników na turniej,
  • wznowienie gry z autu - zawodnik nie może zdobyć bramki bezpośrednio z autu, może to jednak uczynić przy kolejnym kontakcie z piłką po wprowadzeniu przez siebie piłki do gry. Do uznania bramki nie jest konieczne dotknięcie piłki przez innego zawodnika,
  • zagranie piłki przez bramkarza - w przypadku wznowienia gry z tzw. "piątki", musi zostać ono dokonane nogą z podłoża, a zagrana piłka musi zostać dotknięta przez innego zawodnika na połowie zespołu wznawiającego grę. Przy kontynuacji gry po interwencji bramkarza (złapaniu piłki w ręce), może on wznowić grę ręką lub nogą lecz musi zagrać piłkę na własnej połowie. Natomiast kiedy bramkarz uczestniczy w akcji z pozostałymi zawodnikami swojego zespołu grając nogą, może piłkę zagrać na połowę przeciwnika. W przypadku zagrania nieprawidłowego sędzia odgwizduje rzut wolny pośredni dla przeciwnika z linii środkowej boiska.

Szczegółowe zapisy obowiązującej Unifikacji wraz z wytycznymi w załączniku. Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego, w porozumieniu z Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN, zobowiązuje wszystkich trenerów i arbitrów do wydrukowania dokumentu i posiadania go w trakcie rozgrywek!

Link do artykułu na stronie WZPN.

komentarze [0]

Dodał: Marcin Woźniak, dnia 10.10.2017, 23:40:45

(dla zalogowanych)

komentarze [0]

Dodał: Zarząd KS Konin, dnia 01.10.2017, 12:50:09

Licencje sędziowskie W związku z uporządkowaniem kwestii związanej z licencjami sędziowskimi wszyscy sędziowie KS Konin zobowiązani są do wypełnienia poniższego druku i dostarczenia go wraz ze zdjęciem w terminie do 30 września 2017 roku w biurze OZPN Konin. Wypełnione druki będzie można składać także u kolegi Tomasza Zielińskiego po szkoleniu sędziów i obserwatorów KS Konin w dniu 22 września.

Sędziowie, którzy nie opłacili Licencji Sędziowskiej w wyznaczonym terminie 10 września nie będą uwzględniani w obsadzie sędziowskiej.

komentarze [0]

Dodał: Zarząd KS Konin, dnia 18.09.2017, 12:25:18

Zawiadomienie o ślubie Pauliny Kisztelińskiej i Damiana Tatusiaka

Paulina Kisztelińska i Damian Tatusiak
wraz z Rodzicami

mają zaszczyt zawiadomić
Kolegium Sędziów KOZPN
o uroczystości zawarcia Sakramentu Małżeństwa
która odbędzię się 23.09.2017r. o godzinie 16:00
w Kościele pod wezwaniem Św. Wojciecha w Koninie.

komentarze [1]

Dodał: Damian Tatusiak, dnia 18.09.2017, 12:10:55

Starsze informacje

Kolegium Sędziów Konińskiego OZPN Strona główna Kontakt Mapa strony RSS www.koninskiozpn.pl/sedziowie KS OZPN Konin na FB